Wystartowały Targi BALTEXPO 2023!

Kategoria:

Prawie 200 wystawców z 15 krajów zarówno z Polski i Europy w jednym miejscu! Wystartowały Targi BALTEXPO 2023. Wydarzenie potrwa do 12 października w AmberExpo w Gdańsku.

Na powierzchni 12.000 m2 na odwiedzających czeka wiele ciekawych stref tematycznych; w tym specjalna strefa dla startupów, gdzie zaprezentują swoje innowacyjne projekty z wielu branż, strefa wsparcia biznesu, dedykowany salon branży militarnej Balt Military Expo, na którym znajdziemy szeroką gamę uzbrojenia i sprzętu.

Oficjalne rozpoczęcie targów BALTEXPO 2023 odbyło się z udziałem przedstawicieli władz miasta, województwa i regionu Pomorza, przedstawicieli administracji morskiej, zarządów portów morskich, stoczni, przedstawicieli przemysłu okrętowego, stoczniowego, branży offshore, jak również zaproszonych gości.

W liście skierowanym od wiceministra infrastruktury Marka Gróbarczyka, do uczestników Targów BALTEXPO 2023 wyraził on głębokie przekonanie, że targi i towarzysząca im konferencja na długo zostaną w pamięci stanowiąc platformę do przedstawienia aktualnej oferty branży morskiej, jak również teoretycznych refleksji poświęconych najważniejszym czynnikom kształtującym realia polskiej gospodarki morskiej. Podkreślił wagę wydarzeń o tematyce morskiej, które pomagają w budowaniu przestrzeni do dyskusji dla środowiska związanego z gospodarką morską, jak również aktualną tematykę konferencji, która w obecnych czasach jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu.

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz wyraził zadowolenie z faktu kolejnej edycji targów, z wieloletnią tradycją, jak również docenił organizację wydarzenia życząc wystawcom dobrych kontraktów i wielu zwiedzających. Obecny podczas oficjalnego otwarcia targów Leszek Bonna wicemarszałek Województwa Pomorskiego podkreślił fakt, że gospodarka morska to jedna z kluczowych branż województwa pomorskiego, do której zaliczmy porty morskie, innowacyjne stocznie, energetykę odnawialną i zyskującą na znaczeniu logistykę. Piotr Borawski wiceprezydent Gdańska, podczas uroczystego otwarcia powitał uczestników i gości targów w Gdańsku, mieście największego portu na Bałtyku i w stolicy gospodarki morskiej. Wyraził zadowolenie, że po wielu latach, tytuł BALTEXPO powraca do Gdańska, a samo wydarzenie stanowi platformę, która integruje wszystkich wystawców i uczestników gospodarki morskiej zarówno w części portowej, logistycznej, militarnej i mocno rozwijającej się branży offshore, która w przyszłości będzie kołem zamachowych nie tylko pomorskiej, ale i polskiej gospodarki. Podkreślił też rolę młodych talentów w rozwoju branży morskiej i konieczności zasilenia kadr pracowniczych ze względu na rozwój nowych technologii. Oficjalne otwarcie targów podsumował organizator wydarzenia, Pan Andrzej Bojanowski, prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich:
– To jest wasze święto. To prawie 200 wystawców, który nam uwierzyli, kilkunastu sponsorów, którzy pomogli nam zorganizować to wydarzenie, to ponad 4600 osób zarejestrowanych na targi. Chciałbym niezmiernie podziękować Radzie Programowej BALTEXPO za ich ogromną pracę i wysiłek, bo dzięki tej wspólnej pracy udało nam się zrealizować ten projekt. Wierzymy, że wspólnie jesteśmy w stanie zrobić jeszcze więcej. Budowanie przestrzeni do dialogu pomiędzy podmiotami z szeroko rozumianej branży morskiej jest niezbędne, by firmy mogły dynamicznie się rozwijać i planować perspektywę inwestycyjną na kolejne lata. Nie zapominajmy również o startupach, tych, którzy mają jeszcze nie do końca okiełznane idee, ale chcą o nich rozmawiać i inspirować się. Tegoroczna edycja targów, to dobry początek do tego, by w kolejnych latach jeszcze lepiej odpowiadać na oczekiwania branży. – powiedział Andrzej Bojanowski, prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A.

W ramach targów odbywają się wydarzenia towarzyszące takie jak: Dzień kariery, zaplanowany na ostatni dzień targów, podczas którego zainteresowane osoby będą mogły bliżej zapoznać się z ofertą stażu i pracy w branży morskiej i wziąć udział w rozmowie z rekruterami, jak również wieczorna gala Salmon Evening, wyjątkowe wydarzenie networkingowe integrujące branżę morską, które odbędzie się 10 października, w godzinach wieczornych.

W ramach nowej odsłony targów przygotowano również specjalny dedykowany salon z udziałem firm z branży militarnej i obronnej BALT-MILITARY-EXPO. Na stoiskach wystawienniczych znajdziemy szeroką gamę uzbrojenia, sprzętu i wyposażenia między innymi Marynarki Wojennej czy Straży Granicznej. To doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w branży, a także nawiązania bezpośredniego kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za rozwój Wojska Polskiego, Marynarki Wojennej i służb wysokiego ryzyka.

Przed nami intensywne trzy dni debat, prelekcji i spotkań. Wierzymy, że zaowocują na przyszłość nowymi kontaktami biznesowymi, jak również będą doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń z ekspertami z branży oraz zainspirowania się najnowszymi trendami i technologiami.

Aktualny program konferencji dostępny pod adresem: https://baltexpo.eu/program/

Branżowi wystawcy to między innymi:

 Stocznie
 Porty
 Budownictwo przemysłowe
 Militaria
 Offshore
 MŚP gospodarki morskiej

Bilety do nabycia na stronie: https://baltexpo.eu/zostan-odwiedzajacym/

Do zobaczenia na BALTEXPO 2023! Warto tu być!

Wydarzenie organizowane pod patronatem:

Patronat honorowy Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Edukacji.
Patronat honorowy Prezydenta Gdańska, Gdyni, Szczecina, Elbląga, Świnoujścia i Grudziądza
Partner Strategiczny: Port Gdańsk
Partner Militarny: Saab
Partner Sektora Offshore: PGE Baltica
Partnerzy wydarzenia: Tines, NDI, Baltic Hub, InvestGDA, Doraco, Deloitte, Budimex, PKO Bank Polski, PFR, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, Lotnisko im. Lecha Wałęsy
Partnerzy merytoryczni: Związek Mist i Gmin Polskich, Związek Pracodawców Forum Okrętowe, Krajowa Izba Gospodarki Morskiej, DNV, Pracodawcy Pomorza, Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego

Zobacz wszystkie aktualności

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie