Dzień Kariery podczas BALTEXPO 2023 zgromadziły ponad 2000 osób!

Kategoria:

Dzień Kariery zgromadził na BALTEXPO osoby wiążące swoją przyszłość z branżą morską, jak również te, które chcą się przebranżowić, ale również młodzież ze szkół technicznych związanych z branżą morską, chcących poznać wymagania potencjalnych pracodawców.

– W ramach organizowanego przez nas Dnia Kariery chcieliśmy pokazać, że branża morska,
to branża nowoczesna, w której realizowane są ciekawe projekty często o międzynarodowym zasięgu. Chcieliśmy odczarować stereotypy, które czasem pojawiają się w przestrzeni publicznej i udowodnić, że branża morska ma w sobie ogromny potencjał rozwoju – mówi Joanna Jankowska – Fąs, koordynator projektu Dnia Kariery.

Podczas Dnia Kariery obecni na targach wystawcy reprezentujący wiele gałęzi gospodarki morskiej mieli możliwość zaprezentowania swoich ofert pracy, staży czy praktyk na tablicach zlokalizowanych w halach wystawienniczych. Na każdym ogłoszeniu znajdował się numer stoiska firmy, do której można się zgłosić, by porozmawiać i poznać wymagania dotyczące danego stanowiska pracy – Na naszej tablicy ogłoszeń zgromadziliśmy ponad 200 ogłoszeń o pracę. Są to zarówno urzędy, jak i porty, stocznie czy firmy prywatne. Są to zarówno stanowiska takie jak spawacz czy monter, ale są również stanowiska z branży IT czy cyberbezpieczeństwa – mówi Joanna Jankowska – Fąs.

Ponadto w ramach Dnia Kariery na scenie głównej odbywały się ciekawe prelekcje dotyczące zarówno oferty edukacyjnej prezentowanej przez uczelnie wyższe, jak również sektor firm, które prezentowały swoją ofertę. Była też trzecia grupa prezentacji, które przedstawiały techniczne aspekty pracy, takie jak prezentacja Stoczni Wulkan, o potencjale wykorzystania Scrumu w obszarze produkcji w stoczni. Była również prezentacja firmy Schneider Electric Poland, pokazująca inteligentną rozdzielnicę niskiego napięcia, dla przyszłych techników elektryków, pokazująca konkretne rozwiązania branży, a także prezentacja Stoczni Remontowej dotycząca bezpośrednio oferty staży, praktyk i kariery zawodowej w stoczni.

Pierwsza edycja Dnia Kariery się zakończyła, kolejna edycja już za dwa lata podczas kolejnych targów BALT EXPO.

Zobacz wszystkie aktualności

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie